MK AMD Izlake - Intenzivni tečaj varne vožnje

MK AMD Izlake - Intenzivni tečaj varne vožnje 2023-06-24T22:28:00+02:00 MK AMD Izlake - Intenzivni tečaj varne vožnje

Člani Moto kluba AMD Izlake so se udeležili intenzivnega tečaja varne vožnje v Centru varne vožnje Avto-moto zveze Slovenije na Vranskem

Sedem članov MK AMD Izlake se je 24. 6. 2023, udeležilo intenzivnega tečaja varno vožnje v Centru varne vožnje AMZS na Vranskem.  Na tečaj smo se prijavili v okviru razpisa AMZS za področje Varne mobilnosti.

V teoretičnem delu tečaja so se spoznavali s tehnikami vodenja in zavijanja, gledanja, vožnje skozi ovinke, umikanja nevarnostim in zaviranja v sili. 

Po uvodni teoriji so se preizkusili v pravilnem prenosu sil na vozišče, spoznavali različne tehnike vožnje, se utrjevali v pravilnem usmerjanju pogleda in pravilni vožnji v ovinku. V sklapnem delu je bil tečaj namenjen reševanju kritičnih situacij in zaviranju v nevarnosti.

V CVV AMZS so preživeli lep in uspešen dan.