Modelarska sekcija

Modelarska sekcija 2021-10-17T14:44:00+02:00

Modelarska sekcija Avto moto društva Izlake je najmanjša izmed sekcij, vendar nas vedno znova razveseljuje z vrhunskimi športnimi dosežki. Vodja modelarske sekcije je Jaro Kremser. Poleg letalskega in avtomobilskega modelarstva, ga najbolj navdušujejo tekmovalni modeli čolnov na električni pogon. Do sedaj je osvojil 12 naslovov državnega prvaka v različnih modelarskih kategorijah, zabeleženih ima vrsto zmag na tekmovanjih v tujini, najbolj pa je in smo ponosni na njegov naslov svetovnega prvaka v kategoriji Hidro 2, ki ga je osvojil leta 2008 v Varšavi.
------------------------------------
Kronologija zaenkrat najuspešnejšega leta 2008
Glavna tekma leta 2008 je bilo Svetovno prvenstvo FSR-e (dirke čolnov na električni pogon) v Varšavi na Poljskem. Iz našega društva sta se prvenstva udeležila Miha Holc in Jaro Kremser in dosegla naslednje uvrstitve:
Jaro Kremser:
- 5. mesto v kategoriji Hidro 1
- 1. mesto v kategoriji Hidro 2
- 5. mesto v kategoriji Hidro 3
- 22. mesto v kategoriji ECO Expert
- 9. mesto v kategoriji ECO Team skupaj s Holcem
- 1. mesto v kategoriji Hidro 3
- 9. mesto v kategoriji ECO Team skupaj s Kremserjem

Poleg tega se je Jaro Kremser udeležil tudi dveh mednarodnih tekem v Italiji, kjer je skupno dosegel 3 zmage in eno drugo mesto. V državnem prvenstvu je sodeloval samo Jaro Kremser in v končnem seštevku dosegel naslednje rezultate:
- naslov državnega prvaka v kategoriji Mini Hidro
- naslov državnega prvaka v kategoriji Hidro 1
- naslov državnega prvaka v kategoriji Mini ECO Expert
- 2. mesto v kategoriji ECO Expert
------------------------------------
Razmišljanja
Vedno ko dosežeš vrh v neki disciplini, se začneš spogledovati s podobnimi izzivi in trenutno ga najbolj zaposljuje tekmovanje hitrostnih hidro modelov v SAW kategoriji. Njegova želja je doseči svetovni rekord.
V letu 2011 je v Italijanski Ghirli s hidro modelom uspel peljati 240 km/h, ker pa gre za dve vožnji, mu takrat v drugo ni uspelo še enkrat potrditi ta zavidljiv rezultat in uspeh. Je pa v svojo razpredelnico najvišjih uspehov zapisal svetovni rekord v kategoriji Outrigger L3 in lansko leto (2015) na 1. SAW   svetovni rekord v kategoriji Hydro L4.
Poleg tega je na  tekmovanju Munchnu dosegel še naslednje uvrstitve
- Hydro L1-2 mesto;
- Hydro L10-1. mesto;
- Hydro Mini - 2 mesto

Cilji za leto 2016
Modelarskih tekmovanj v letu 2016 je kar nekaj, v Avto moto društvu Izlake pa načrtujemo, da se bo udeležil naslednjih tekem
- 23/24.04.2016 Campogalliano (Italija) Mednarodna NAVIGA tekma
- 11.09.2016 Italian SAW (Margionara)
- 23/25. 09. 2016 Munich SAW (Nemčija) ter
- 9.10.2016 Campogalliano (Italija) kjer bo potekal zaključek italijanskega državnega prvenstva.